fiberBudujemy sieć w oparciu o najnowocześniejsze, bezpieczne technologie, lokalizując węzły we wszystkich ważnych punktach miasta. We współpracy z wiodącymi polskimi operatorami stawiamy na jakość i niezawodność przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie stabilnych i niezawodnych sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Sieć szkieletowa o przepustowości 10Gbps oparta jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach światłowodowych. W oparciu o sieć OPTRONET docieramy do każdego Klienta, aby świadczyć mu dowolne usługi telekomunikacyjne na najwyższym poziomie. Profesjonalne rozwiązania stosowane w naszej sieci zapewniają gwarancję wysokich parametrów transmisji danych.

Sieć dystrybucyjna ETTH – Ethernet to the Home:
Niezależna sieć dystrybucyjna oparta jest o skrętkę UTP 5e. U Klienta usługa OPTRONET realizowana jest na styku Ethernet RJ-45 zgodnym ze specyfikacją 100/1000Base-FX lub TX. Oznacza to brak konieczności wymiany istniejącej instalacji oraz inwestowania w dodatkowy sprzęt np. karty sieciowe.

Technologia światłowodowa daje możliwość oferowania łączy symetrycznych (wysyłanie danych jest równie szybkie jak pobieranie) co nie jest możliwe w technologii LTE lub ADSL (sieć telefoniczna).

DOCSIS opiera się na cyfrowej transmisji do i od klienta, który wyposażony jest w modem kablowy. Specyfikacja umożliwia łączenie do 8 kanałów do klienta (DS) i 4 od klienta (US). Przy najszybszej dostępnej modulacji kanału dosyłowego umożliwia dostarczenie do modemu klienta strumienia danych na poziomie 400 Mbit/s.