Zastanawiasz się co zrobić, aby w pełni wykorzystać swoje łącze internetowe i cieszyć się najlepszymi osiągami nawet, będąc podłączonym bezprzewodowo? Odpowiedź jest prosta: technologia 802.11ac 5GHz.

802.11ac to standard który powstał w roku 2013 z myślą o teoretycznym osiągnięciu prędkości 1Gbps bezprzewodowo. Praktycznie daje to prawie taką samą prędkość transmisji jak „po kablu” w urządzeniach typu, smartfony, laptopy, tablety, elektronika obieralna oraz elementy inteligentnego domu (np. monitoring).

Ponadto dzięki wsparciu dla pasma 5GHz Twoja sieć WiFi nie będzie kolidowała z innymi sieciami w miejscach, gdzie w paśmie 2,4GHz nadaje już wiele sieci bezprzewodowych (np. bloki). Dzięki temu będziesz mógł pracować szybko, wydajnie i komfortowo oraz cieszyć się rozrywką na najwyszym poziomie nawet, gdy inni wokół Ciebie aktywnie korzystają z internetu.

WiFi 802.11ac to oprócz odporności na zakłócenia (inne sieci WiFi, urządzenia komunikujące się bezprzewodowo) to także większy zasięg i możliwość podłączenia większej ilości urządzeń do tej samej sieci. Ciesz się muzyką w smartfonie, filmami 4K w telewizorze i internetem w urządzeniach inteligentnego domu jednocześnie, bez obaw o prędkość czy spadek komfortu. WiFi 802.11ac 5GHz to technologia, w którą warto zainwestować ponieważ nie musisz myśleć o żadnych kompromisach!

Technologia 802.11ac dzięki zastosowaniu większej ilości anten oraz szerokości kanału aż do 80MHz pozwala na transfery bezprzewodowe z prędkością do 866Mbps.

Do łącz o przepustowości 100Mbps i szybszej zalecamy zakup routera z technologią 802.11ac. Zapewnia on nie tylko większą szybkość transmisji bezprzewodowej ale także większy zasięg. Możesz cieszyć się stabilnym łączem nawet w najodleglejszych zakątkach mieszkania.

Polecamy zakup sprawdzonych modeli routerów wraz z konfiguracją oraz gwarancją działania.

Piąta generacja routerów WiFi 802.11 ac już w Optronet